آی سی um66

نوشته شده توسط اروند طباطبایی
 
در مدار های ملودی از آی سی استفاده می شود. این آی سی ها انواع مختلفی دارند. در این پست می خواهم در مورد آی سی UM66 توضیح بدهم.
آی سی یا تراشه IC که مخفف شده کلمه Integrated circuit می باشد. به مجموعه ای از مدار های الکترونیک گفته می شود که با استفاده از مواد نیمه رسانا در ابعادی کوچک ساخته می شوند.
 سری یو ام از آی سی های سیماس می باشد. سیماس یا CMOS مخفف کلمه Complementary metal–oxide–semiconductor به معنی نیم‌رسانای اکسید فلزی مکمل است. سیماس یکی از رده‌های اصلی در مدار های مجتمع است. تکنولوژی سیماس همچنین در مدار های مختلف آنالوگ استفاده می شود؛ از جمله سنسورهای تصویر (با نام سیماس سنسور)، مبدل اطلاعات، فرستنده و گیرنده های یکپارچه برای انواع شیوه های ارتباطی و... تکنولوژی سیماس توسط فرانک وانلس در سال 1967 اختراع و ثبت شد.
 
شماتیک آی سی UM66 | عملکرد پایه های آی سی سه پایه
 
UM66 از آی سی هایی است که برای استفاده در زنگ اخبارها در تلفن، اسباب بازی، زنگ در و... طراحی شده است. ساختار این آی سی به صورت یک حافظه ی فقط خواندنی ROM برای پخش موسیقی طراحی شده است. به لطف تکنولوژی سیسماس گجت های ساخته شده توسط این آی سی دارای مصرف انرژی بسیار پایینی می باشند. ملودی و یا موسیقی موجود در حافظه این آی سی به راحتی از طریق سه پایه در دسترس می باشند.
 
آی سی | مدار های مجتمع | UM66 | الکترونیک دانشجو
 
در مدار های ساخته شده با این آی سی پس از تقویت و محدود کردن بیس تقویت شده به کمک خازن های موجود در مدار آماده برای ارسال به بلندگو می شود.
ژنراتور بیت این مدار ها برای تقسیم جریان که فرکانس اصلی را می سازد برنامه ریزی شده است. این فرکانس ها فاکتوری از فرکانس اسیلاتور می باشند.
 

خب حالا می خواهم محصول مرتبط با این تکنولوژی را به شما معرفی کنم. در ضمن اطلاعات علمی مربوط به این آی سی را به پیوست اضافه کردم. اعضا می توانند دانلود کنند.

از اینجا ببینید.

 

 منبع (+،+)

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.